Ženklo naudojimas

Registruojant ženklą Lietuvoje ar registruojant CTM, nereikia pateikti įrodymų dėl ženklo naudojimo. Jei ženklas nenaudojamas 5 metus iš eilės, jis gali būti panaikintas teisme trečiųjų asmenų iniciatyva.

 

Pagal nacionalinę sistemą įregistruotiems ženklams nepertraukiamas penkerių metų nenaudojimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo registracijos liudijimo išdavimo datos. Tarptautinių registracijų, išplėstų į Lietuvą pagal Madrido protokolą, atveju šis terminas pradedamas skaičiuoti pasibaigus ekspertizės laikotarpiui, kuris trunka 18 mėnesių nuo pranešimo apie registraciją ar išplėtimą į Lietuvą datos. Plačiau skaitykite Įstatymo 47 straipsnyje.

 

CTM naudojimu ES teritorijoje laikomas ženklo naudojimas bet kurioje ES šalyje.

 

Atsižvelgiant į tai, kad registracijos liudijimas išduodamas maždaug po 2 metų, padavę paraišką jūs turite bent jau septynis metus tam, kad pradėtumėte naudoti savo ženklą. Į šį terminą verta atsižvelgti, kai paduodami paraišką priimate sprendimą dėl prekių ar paslaugų sąrašo – stenkitės nurodyti ir tas prekes ar paslaugas, kurios jus galbūt domins ateityje, kai nuspręsite išplėsti savo įmonės veiklą. Padavus paraišką, išplėsti ar papildyti sąrašą naujomis prekėmis ir paslaugomis neįmanoma. Tokiu atveju tektų paduoti naują paraišką.

 

Jei ženklas nenaudojamas 5 metus iš eilės, jo registracija panaikinama tik tuo atveju, jei koks nors suinteresuotas asmuo paduoda ieškinį ir laimi bylą teisme. 

COPYRIGHT © 2021"Brainera". visos teisės saugomos